Історія

Історія СТОВ «Воскобійники»

У лісостеповій зоні на Полтавщині майже в центрі уявного чотирикутника (Шишаки-В.Сорочинці – Зіньків – Опішня) лежать землі СТОВ «Воскобійники». Місцевість має лісостеповий характер, грунти черноземні. Їх глибина місцями сягає одного метра.

У 1929 році у Воскобійниках почали організовувати колективне господарство.

Утворився ТСОЗ (товариство спільного обробітку землі) «ХЛІБОРОБ ВПЕРЕД» - 15 одноосібних господарств.

Уже в 1935 році ТСОЗ «ХЛІБОРОБ ВПЕРЕД» було перетворено в колгосп «ЧЕРВОНИЙ ЛАН» тобто передано на статут артілі і вже в 1940 році колгоспники виростили стопудовий урожай, або по 16,76 ц із 1 га.

Пізніше господарство було перейменовано «Шлях до комунізму» і з початку 70-тих рр. став спеціалізуватися на вирощуванні племінних телиць для інших господарств Шишацького району. В 1974 році Воскобійники зайняли перше місце в районі по виробництву продуктів тваринництва.

 

У 1976 році воскобійчани виростили уже по 36,7 цн. хліба із 1 га. В 1998 році господарство одержало назву КП СГП «ВОСКОБІЙНИКИ».

У 2000 році під час повсюдної реорганізації сільського господарства в Україні на базі діючого колективного пайового сільськогосподарського товариства створено сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «ВОСКОБІЙНИКИ».