Виробництво молока

«Воскобійники» є одним із стабільних виробників молока на Полтавщині. Відомо, що якісне й ефективне доїння корів можливе лише в доїльному залі, де створено оптимальні умови для роботи обслуговуючого персоналу, й досягнуто високої товарної якості молока. Адже нині, як ніколи, важлива саме якість українського молока, а не тільки його кількість. При цьому треба знати, що якість молока залежить від багатьох факторів, в тому числі не останньою чергою й від доїльного обладнання.

Доїння корів

В 2014 було введено в експлуатацію чудовий доїльний зал. Усе обладнання (доїльна установка Паралель «Глобал 90l» 30×30 (одночасно в ньому можуть доїтися 60 корів), танк-охолоджувач TCool на 19000 літрів, система програмного забезпечення Dairy Plan) виробництва GEA Farm Technologies/Westfalia Surge (Німеччина).

В червні 2019 року введено в експлуатацію ще один доїльний зал з доїльною установкою типу "Карусель" марки GEA DairyRotor T8900 на 32 доїльних місця та два корівники.

Знаходяться доїльні зали у новозбудованих тваринницьких комплексах у селах Воскобійники та Носи. Зали облаштовані за новими сучасними технологіями: автоматизоване обладнання, механічна подача та стік води. Самі приміщення зсередини обкладені облицювальною плиткою, що забезпечує високі санітарні умови.

Перед кожним доїнням вим’я корів миється теплою протічною водою, обтирається вологою серветкою.

Щодня в господарстві надоюють близько 70 тон молока. За добу в середньому надій від однієї корови складає 26 літрів молока “екстра” та вищого ґатунку. З доїльного залу молоко без будь-якого контакту з навколишнім середовищем по трубопроводу поступає в холодильник, де охолоджується до 4 градусів Цельсія. Це той температурний режим, який забезпечує зберігання молока високої якості. А вже звідти спеціальним молоковозом молоко доставляється на молокозавод. Щоранку холодильники миють та готують до нового прийому молока. Так відбувається щодня.